Kód: CHUCHU0100

CHUCHUHUASI drcená kůra 100 g

160 Kč 142,86 Kč bez DPH
Skladem

Srom rostoucí v deštných pralesích Ekvádoru, Peru a Kulumbie

Kategorie: objevujte poklady
Hmotnost: 0.11 kg


Chuchuhuasi
(čučuhuasi), lat. maytenus macrocarpa, je jednou z nejpoužívanějších rostlin v lidovém léčitelství Amazonie
. Považuje se za účinný prostředek při všemožných potížích s pohybovým aparátem a je vyhledávaným afrodisiakem pro obě pohlaví. Konzumuje se často také při také nachlazení a chřipce.
Užívá se především jako odvar (chutná překvapivě dobře), ale oblíbený je i macerát v alkoholu. Chuchuhuasi tak potkáte i jako klasický amazonský „drink“, která vám nalijí v každém správném amazonském baru. Kůra se maceruje v třtinové pálence aguardiente a výsledek se dosladí medem.. Chuchuhuasi se také přisuzuje schopnost „rovnat záda“, což se myšleno obrazně i doslovně. Dřevo tohoto stromu je jedno z nejtvrdších v pralese a má tak prý schopnost posílit tělo i duši člověka. Když vidíte hrdě vzpřímený kmen chuchuhuasi, je jasné, že před vámi stojí strom-osobnost. V tradiční medicíně patří chuchuhuasi mezi nejmocnější „rostlinné učitele“.


Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nedovoluje informovat o zdravotních účincích této byliny na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či literatuře.


Další podrobnosti o chuchuhuasi se také dozvíte v knize Ludmily Škrabákové Zdraví z pralesakterou všem vážnějším zájemcům o amazonskou etnobotaniku vřele doporučujeme.


Jak se chuchuhuasi tradičně připravuje? Stačí vložit do hrnce 1-2 lžičky drcené kůry a povařit v 1 litru vody, cca 20-30 minut. Připravený odvar je možné  popíjet v průběhu celého dne a dá se osladit medem. Chuchuhuasi je možné popíjet, i když člověka zrovna netrápí žádné obtíže. Po třech týdnech pravidelného užívání se doporučuje na stejně dlouhé období užívání přerušit.

Kdo by se měl užívání chuchuhuasi vyhnout? Nedoporučuje se malým dětem, těhotným a kojícím ženám. Opatrní by měli být jedinci se srdečními potížemi (může zvýšit tep). 

Nemá schválené léčivé účinky, nemá doložené alergenní účinky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: