Kód: 230

ZDRAVÍ Z PRALESA

399 Kč 356,25 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné


Úžasná kniha Ludmily Škrabákové, která vás seznámí s mnoha zajímavými rostlinami amazonského pralesa.
Kniha je plná poutavých příběhů i autentických domorodých receptů. 

Kategorie: DOPLŇKY

Autorka v tomto nevšedním herbáři zúročila své bohaté poznatky nasbírané v Amazonii, kde v uplynulých dvanácti letech realizovala výzkumné pobyty mezi etnickými skupinami Ocaina, Shipibo, Asháninka, Quichua (Peru), Yekuana (Venezuela) a v mestických komunitách v Peru v okolí měst Pucallpa a Iquitos a na řece Tigre. V knize najdete informace o využití jednotlivých posvátných a léčivých rostlin, jejich příběhy na pozadí lidských dějin, zajímavosti, praktické rady a návody i recepty, jak léčebné, tak kulinářské. Autorčiny originální fotografie vám dovolí poznat nejen amazonské léčivky, ale také nelehký každodenní život zdejších obyvatel.

Dočtete se o: kěšú, ananas, ayahuasca, achiote, toé, chirisanango, chilli, papája, copaiba, ayahuma, huingo, sangre de grado, jergón sacha, koka, huasai, ojé, huito, bavlník, bellaco caspi, catahua, guaba, piňón, maniok, ajosacha, aguaje, chuchuhuasi, camu camu, tabák, ungurahui, marakuja, avokádo, mucura, sacha inchi, kvajava, cocona, ubos, lapacho, kakaovník, camalonga, vilcacora.

Mgr. Ludmila Škrabáková vystudovala obecnou antropologii na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Učarovala jí amazonská džungle, kam se od svého prvního výzkumu neustále vrací. Zajímá ji život místních lidí v podmínkách největší biodiverzity a přírodního bohatství a zároveň jednoho z nejobtížnějších prostředí k žití na Zemi. Interakce deštného pralesa a původních obyvatel, kteří po generace dokázali žít ve vzájemné symbióze a respektu, je nevyčerpatelným tématem pro její etnobotanické výzkumy. Ve vzájemném respektu proto, že amazonští indiáni vnímají přírodu a vše, co reprezentuje, jako živé bytosti, mnohdy mocnější a schopnější, než jsou lidé. Bytosti prostoupené a obestřené posvátnem.


Eminent, Praha 2013.
Vázaná, lamino, 288 str., 235 x 200 mm.
ISBN: 978-80-7281-451-0

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: