CHUCHUHUASI - DRCENÁ KŮRA (100g)

(3) HODNOCENÍ ZAKAZNÍKŮ

Skladem

Chuchuhuasi (čučuhuasi) - maytenus macrocarpa - je tropický strom s mimořádně tvrdým dřevem dorůstající do výšky až 30 metrů. Ve fytoterapii se využívá kůra a kořen. V Amazonii je proslaveno pro své silné afrodisiakální účinky. Vývar z kůry se také používá při

> revmatických zánětech kloubů
> artritidě a osteoporóze
> astmatu a bronchitidě
> nachlazení pro posílení imunity
> při celkové regeneraci organismu
> rekonvalescenci
> menstruačních potížích

Pro dosažení účinků se doporučuje denní dávka 2-4dl odvaru po alespoň 21-30 dnů. Jak odvar připravit - viz. níže.

Upozornění:
Tento produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék ani potravinu. Nemá doložené alergické účinky.

150 Kč s DPH

ks

Způsob přípravy nápoje:

Do hrnce s 1l vody vložte 5-10 g drtě z kůry, přiveďte k varu a na mírném ohni povařte 20-30 minut. Potom sceďte a případně zřeďte dle chuťových preferencí. Odvar je vhodné popíjet průběžně celý den nebo ve třech rovnoměrných dávkách.

Lepší vytěžení prospěšných látek z kůry lze dosáhnout macerací před vařením. Doporučenou dávku kůry namočte v hrci s 250 ml vlažné vody a nechte přiklopenou macerovat 24 hodin. Potom macerát sceďte a vymacerovanou drť z kůry povařte výše popsaným způsobem. Po vychladnutí vývaru, smíchejte obě tekutiny do jednoho nápoje. Lze užívat i preventivně bez zřejmých příznaků výše uvedených potíží. V tomto případě doporučujeme užívat denně po dobu 1 měsíce macerát a vývar z 5 g kůry, poté na 1 měsíc vysadit a následně měsíční kůru opakovat.

Komentáře

Jamnotri

Dobrý den,
jaké množství kůry denně doporučujete? Píšete kolik dl, nikoli už kolik g. Děkuji

Další
Kontaktujte nás!